O firmie

JUST Normlicht w Polsce

siedziba JUST Normlicht w WeilheimJUST Normlicht to światowy lider w produkcji urządzeń do kontroli koloru oraz rozwiązań w zakresie kalibracji i profilowania dla przemysłu graficznego.


Ta niemiecka firma, już od ponad trzydziestu lat, dostarcza na światowe rynki najwyższej jakości standaryzowane oświetlenie oraz sprzęt do efektywnego zarządzania barwą. Z rozwiązań JUST Normlicht korzystają drukarnie, przygotowalnie DTP, pracownie graficzne i fotograficzne oraz wiele innych firm i osób, które profesjonalnie zajmują się pracą z kolorem.


Światło ma olbrzymie znaczenie przy postrzeganiu kolorów, nieodpowiednie oświetlenie wyraźnie zniekształca barwę i uniemożliwia jej precyzyjną ocenę. Dlatego, konieczne jest zapewnienie właściwych warunków oświetleniowych – znormalizowanego światła, które pozwoli na trafne oszacowanie barwy wydruku, fotografii, czy innego obiektu. Normy, które powinno spełniać oświetlenie dla przemysłu graficznego, zostały szczegółowo określone standardem ISO 3664:2000. Urządzenia JUST Normlicht nie tylko spełniają normy ISO – niejednokrotnie je przewyższają, wyznaczając nowe standardy jakości w branży.


Nowoczesne wzornictwo, niezawodność i funkcjonalność. Niemiecka myśl technologiczna, jest doskonale widoczna w każdym detalu urządzeń JUST Normlicht – wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykończenie i ergonomiczna konstrukcja. Każde urządzenie zostało stworzone do konkretnych zadań oraz prac z kolorem – każde z nich jest najlepsze w swojej kategorii. Urządzenia JUST są projektowane z myślą o poligrafii, profesjonalnej grafice oraz fotografii.  Oferta obejmuje między innymi stanowiska do oceny wydruków próbnych i soft proofingu (ProofStation, Virtual ProofStation), specjalistyczne lampy (Color Proof Lights), popularne Light Boxy wyposażone w kilka standaryzowanych źródeł światła (Color Viewing Light), a także przeglądarki diapozytywów (Transparency Viewers), biurkowe stanowiska oceny koloru (Color Master) oraz fluorescencyjne świetlówki Daylight 5000K.


Wyłącznym przedstawicielem JUST Normlicht w Polsce jest firma Zakłady Artystyczne ART.